Bu Baharatlar Zayıflatıyor

Yemeklerde kullanılan baharatların bir çok faydaları bulunur. Bu baharatlar arasından kilo vermeye yardımcı baharatların listesini sıraladık.

Bu baharatlar zayıflamaya yardımcıdır ve yağ yakımının hızlanmasını sağlar.


TARÇIN


Kan şekerini düzenler ve kolestrolü de düşürür. Uzmanlar özellikle çubuk tarçının kaynatılarak bal ile karıştırıp suyunun içmesini tavsiye ediyorlar.

TOZ KIRMIZI BİBER


İştahı fazla olan ve kilo vermek isteyen insanlar için önemli bir baharat çeşididir.
Toz kırmızı biber, metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermenize büyük yardımcıdır. Uzmanlar, özellikle ara öğünlerde ve yoğurt ile birlikte tüketilmesini öneriyor.

ZENCEFİL

Zencefilin taze olması önemlidir. Taze zencefilin tok tutma özelliği vardır, tok tutma özelliği sayesinde iştahınızı keserek daha az yemenize yardımcı olacaktır.

HARDAL

Bilindiği gibi hardal ülkemizde pek fazla tüketilmeyen bir baharattır. Eğer hiç dikkat ettiyseniz, hazır bisküvilerde va bazı yumurtalı gıdaların içindekiler bölümünde iz miktarda hardal içerebilir ibaresini görebilirsiniz.

Hardalın aslında kilo verdirme özelliği çok fazladır, örnek vermek gerekirse yaklaşık bir çay kaşığı hardal metabolizmada %25’lik bir oranda artmasına sebep oluyor.

ZERDEÇAL

Zerdeçal, karaciğeri korur ve yağ hücrelerinin parçalanmasına sebep olarak zayıflamaya yardımcı olur.

KARABİBER


Hemen her hemekte kullanılabilen karabiberin yemeklere tat vermesi ile birlikte sindirimi de kolaylaştırır. Karabiberin içerisinde bulunan “piperine” maddesi yağın hızlı yakılmasına yardımcı olur. Uzmanların yapmış oldugu araştırmaya göre, karabiberin metabolizmayı 20 dakika daha hızlandırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.