Bu Yiyecekler Yorgunluğa Sebep Oluyor

Araştırmalara göre bazı yiyecekleri yedikten sonra vücudumuzda yorgunluk oluşuyor. Beyin, mide ve bağırsakta olumsuz etki yaratarak yorgunluğa sebep oluyorlar.

Yorgun hissettiren yiyecekler

Kırmızı Et

Ette bulunan yağlar efor sarf ederek yakılmadığı zaman kandaki trombosit hücrelerinin sayılarını azaltarak vücuda kan akışının sağlanmasını yavaşlatıyor, bu da yorgunluk hissinin ortaya çıkmasına sebep oluyor.

Şerbetli Tatlılar

insülin seviyesini olumsuz yönde etkilediğinden dolayı vücudun ağırlaşması a sebep olur. İçinde bulunan şekerin fazla olmasından dolayı mide hazmını bozarak hazmetmeyi güçlendirir, kabızlık sorunu ortaya çıkabilir.

Kahve

Kahvenin etkilerini biliriz fakat bilinen etkilerin yanı sıra yorgunluk etkiside yaratabilir. İçtikten bir süre sonra enerjinin yükselik düşmesinden kaynaklanan yorgunluk ortaya çıkabilir.

Beyaz Ekmek

Lif oranı sindirimi yavaşlattığı için vücudun enerji oranı düşer. İçinde bulunan şeker kandaki şekeri olumsuz etkileyerek vücuda giden kan akışını etkileyerek insanın kendisini yorgun hissetmesine neden olur.

Muz

İçinde bulunan magnezyum beyindeki melatonin hormonunu artmasına sebep olur. Böylece insanda uyku hali ve yorgunluk hissinin ortaya çıkmasına neden olur.

Marul

İçerisinde bulunan kalledaktusin maddesi nedeniyle sakinleştirici etkisi yaratır, bu da insanın kendisini yorgun hissetmesine sebep olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.