Bunları Yapıyorsanız Sakın Toplu Taşımaya Binmeyiniz!

Toplum içerisinde yapılmaması ve yapılması gereken bazı şeyler vardır. Bu yazımızda toplu taşımada başımıza gelen, yapılması ve yapılmaması gereken şeylerden bahsedeceğiz.

Koltukta Yayılarak Oturmak

Sanki evde yalnız ve kimse yokmuşcasına oturan bazı ”güzel insanlar” var, eminim ki bu tarz insanlarla mutlaka karşılaştınız! Buradan o ”güzel insana” sesleniyorum, o koltuk senin değil ve senden rahatsız olan insanlar var, onları rahatsız etmeye hakkın yok! NeySeya deyip bir diğerine geçelim.

Telefonla Konuşmak

Toplu taşımada telefonla konuşmaktan bahsediyorum. Sessiz ve etrafındaki insanları rahatsız etmeden konuşanlara ancak şunu  diyebilirim, bir an önce kapatmaya bakın ve o an toplu taşımada bulunan diğer insanlarında konuyu anlamalarına izin vermeyin ?

Gelelim yüksek sesle konuşanlara.. İşte asıl önemli yere geldik! Maalesef utanç verici ve cahilce bir davranıştır. Hadi telefonla konuşuyorsun, neden bağırıyorsun? Sanırım bu tarz insanların duyma, algılama, odaklanma ya da psikolojik sorunları var. NeySeya diyorum ve buradan yazıyorum, toplum içerisinde telefonla konuşurken bağırmayalım!

Kokarca Gibi Kokmak

Bu başlık altına birçok madde gelebilir. Sigara kokusu, yeni yenmiş yemek ve ağır soğan veya sarımsak kokusu, ter kokusu. .

Eğer bir toplu taşıma aracına biniyorsanız lütfen pis kokmamak için gerekli önlemleri alalım, naneli sakız, şeker, parfüm deodorant. Bu ve bunun gibi önlemleri alarak yanınızdaki kişinin sizden tiksinmesini önlemek çok kolay!

Kalabalık Tanıdıklarla Birlikte Yolculuk Ederken Dedikodunun Dibine Vurmak!

Toplu taşıma nedir? Adı üzerinde, Toplu-Taşıma! Yolculuk esnasında yanındaki insanla sohbet ederek, diğer yolcuları rahatsız eden siz ”güzel insanlar”. Evet evet sözüm size, eğer onlarla sohbetler etmek istiyorsanız, ya evinize gidin ya da bir kafeye gidin, oldu olacak birde çay için. Tamam tamam! NeySeya dedim bile, diğer yanlışa geçiyorum..

Kadınların Dibine Kadar Girmek (Taciz Etmek)

Evet bir erkek olarak onlar adına ben utanıyorum nedense! İster erkek olsun, ister kadın, kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok, lütfen dikkat edelim, İnsan Olmayı Bilelim! Bu ve bunun gibi bir ana denk gelirsek de, sessiz kalmayalım! Sessiz kalarak onların ekmeğine yağ sürmüş olacaksınız!

Sakız Çiğnemek

Yapma bunu lütfen! Bir de patlatanlar da var ki aman aman hiç girmiyorum o konulara yoksa bunu yayınlayamayız! ? Şu kadarını diyeceğim sadece, ya o sakızı yut (sakız midede de erimez ona göre) ya da çıkar kabına geri koy evinde çiğnersin!

Yaşlı ve Hamilelere Yer Verelim

En önemli ve son konumuzda bu! Gençler ve kendisini genç hisseden güzel insanlar. Lütfen duyarlı olalım ve hamilelere ve yaşlılara yer verelim de bir hayır dualarını alalım.

Görüşürüz.. ?

Bunları Yapıyorsanız Sakın Toplu Taşımaya Binmeyiniz!” için bir yorum

  • Ağustos 5, 2018 tarihinde, saat 5:00 am
    Permalink

    ? güzel tespit, başarılı ?

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.