ESKİ SEVGİLİNİN BAŞKA BİRİYLE ÇIKTIĞINI NASIL ANLARSINIZ?

Eski sevgilimizin başka biriyle çıktığını değişik bir çok şekilde öğrenebilirsiniz; arkadaşlarınızdan, stalk yaparak veya bir yerde kendiniz de görebilirsiniz. Daha bunun gibi birçok yöntemle öğrenebilirsiz fakat bunların hepsi gereksiz şeylerdir. Hayat devam ediyor ve önemli olan bu durumla nasıl başa çıkacağınızdır.

Eski Sevgilinin Yeni Birini Bulmasıyla Nasıl Başa Çıkarsın?

Mesele şu ki, onu hala çok seviyorsunuz ve onu önemsiyorsunuz. Bu yüzden, yeni biriyle çıkıp çıkmadığına bakmaksızın seni etkileyen duyguların ile nasıl başa çıkabiliyorsun? Kabul etmek zor ama artık o senin hayatında değil ve başkasına aşık. Bu durumda tabiki acı hissediyorsunuz. Yeniyken elbette acıtacaktır ancak onunla olan tüm bağını kesip, onu hatırlatan her şeyden kurtulursanız iyileşeceksiniz. Bunu yapmak zordur fakat sizin için terapi gibi olacaktır.

Bunu Nasıl Yapacağız?

  1. Siz onu kaybettiniz fakat oda sizi kaybetti. Aranızda zamanla sevgi, rahatlık, duygusal bağ ve güçlü bir samimiyet sağladınız. Aslında onun başka birisiyle buluşmasının sebebinin bir parçası içinde kaybettiği şeyi tekrar bulmaya çalışmasıdır.
  2. Duygularınızı kontrol altında tutun. Çevrenizdeki insanlar bu konuda konuşsalar bile duygularınızın sizi yönetmesine izin vermeyin.”Kızgınım”, “moralim bozuk.” demekten vazgeçin. Duygularınız bir akış içinde ve hep hareket ediyorlar. Hareket eden şeyler haliyle değişir.Zamanla hepsinin geçtiğini göreceksiniz. Duygularınızı hissetmenize izin verin, çünkü yine de yapmak istediğiniz şey içgüdüsel olarak budur. Sadece duygularını tuttuğun zaman kendini kötü hissedersin. Yaşanmasına izin vermek istemezsin, çünkü bu duygular sana tanıdıklar ve onlarla özdeşleştin, hiçbir şeyin yokmuş gibi hissedeceğin kadar uzun süre onlarla içinde sen besledin ve büyüttün. Zamanla hepsinin yerini başka duygular alacak. Bırak yaşansınlar ve bırak gitsinler.
  3. Hayatınızı yaşamaya geri dönmelisiniz. Mutluluğun için yaptığın şeyleri yap, ondan önce ve onunla birlikteyken yaptığın şeyleri. Muhtemelen, kendi zevkiniz için yaptığınız şeyler, yaşamınız için, zaman içinde sizin için iyi olan şeylerdi ve yapmayı bıraktığınız şeyler de vardı elbette. Bunları yapmaya tekrar başlayın.
  4. İstemeseniz bile dışarı çıkın ve yeni insanlarla tanışın. O dünyadaki son insan değildi. Ayrıldıktan sonra flört, çok fazla veya istenmeyen bir şeymiş gibi gelebilir, böyle hissetmek kolaydır. Dışarı çıkmalısın ve başkalarını tanımalısın. Hatta flört etmeyi öneririm, ne kadar kolay unutulduğu görecek ve hissedeceksiniz.
  5. Meditasyon yapın ya da Yoga yapın. Her ikisi de duygularınızdan ayrılmanıza ve bırakmanıza yardımcı olur. Meditasyon ve yoga duygularınızla ve bir birey olarak sizin ayrı varlıklar olduğunuzu daha iyi hissedebileceğiniz yöntemlerdir. Hissettiğin herşeyin gelip, gitmesine izin vermek için güzel bir alıştırmadır. Bence bu en iyisi.Yapmanızı kesinlikle öneririm. Eğer onunla veya yeni sevgilisi ile karşılaşırsanız sadece keyifli olun. Kendinizi kötü hissederseniz de nispeten hızlı bir şekilde ilerleyin. Onu görmezden gelmemelisin, hatta selam verip yeni sevgilisiyle bile tanışabilirsin, bu kesinlikle işleri hızlandıracaktır. Yeter ki kaba ve itici değil, sadece biraz daha samimi olmalısın. Geçmişte hayatının bir parçasıydı sonuçta, bu yüzden rastgele bir yabancı gibi davranmak garip olabilir. Bu yüzden sadece keyifli olun ve hayattan zevk almaya bakın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.