Moda uğruna sağlıksız yaşam

Dar Pantolon

 

Bu süper sıcak “skinny jeans” sağlığınız için gerçek bir tehlike vardır.Onlar zayıf kan akışı, dilate damarlar ve hatta yavaş sindirim dahil birçok sorunlara neden olabilir.Ayrıca, lateral femoral kutanöz sinir üzerinde ek basınç, aşırı sıkı pantolon nedeniyle Uyluklarda uyuşukluk ve ağrıya yol açabilir.

 

Yüksek Topuklu Ayakkabı

Son araştırmada, Auburn Üniversitesi’nde araştırmacılar, kadınların erkeklerden dört kat daha fazla ayak sorunu yaşadıklarına karar verdiler. Bu sorunlardan herhangi birine sahipseniz, o kadar çok sevdiğiniz yüksek topuklu ayakkabılar üzerinde suçlayın. Daha ince ve daha yüksek topuk , daha kötüsü, Topuklarınızı giydiğiniz süreyi sınırlamaya çalışın ve bir daha ki sefere daha rahat bir çiftle geçin. Özellikle uzun mesafeli bir yürüyüş yapmayı planlıyorsanız, ayaklarınız desteklenmiş ve dengeli hissetmelidir.

Parmak Arası Terlik

Plaj için vazgeçilmez bir aksesuar olmasına rağmen, parmak arası terlik, sandığınız kadar güvenli değildir. Ayaklarınızı riske attırabilirsiniz: bu tür ayakkabılar ayaklarınızın üzerinde kolayca bulaşabilen çizikler oluşturabilir. Ayrıca, çok düz, parmak arası terlik, topuğunuzu, daha fazla güçle yere vurur ve bu da rahatsızlığa ve sırt ağrısına neden olabilir.

Sıkıştıran Korseler

 

Sıkı bir kuşak, nefes darlığına, kas ağrısına ve kan akışı sorunlarına neden olabilir. Her zaman size uygun büyüklüğü seçin ve yeterli destek, sıkıştırma ve gevşeme dengesini sağlamak için Lycra’dan yapılan shapewear’ı bulmaya çalışın.

Ekstra Büyük Çantalar

Diğer her kadın gibi, muhtemelen çantanızı ihtiyacınız olan her şeyle doldurursunuz. Ancak, bir omuza çok fazla ağırlık taşımak kas ağrısına neden olabilir ve eklemlerinize zarar verebilir. En sevdiğiniz XXL el çantanızdan vazgeçemezseniz, gereksiz şeyler ile doldurmayın. Sadece ihtiyacınız olan şeyleri koyun!

Dar Etekler

Kalem etekleri veya boru etekleri, bacaklarınızı birbirine çok yakın getirir, bu yüzden her zaman dengeni kaybetme ve düşme şansı vardır. Yürümek arabadan içeri girmeye kadar tüm hareketlerinizi kısıtlarlar, ama en kötü şey böyle etekler kaslarınıza ve diz deformasyonlarına neden olabilir.

http://www.viraloxy.com/top-9-fashion-items-secretly-damage-health/3/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.