Oğlak Burcu

Yıldızı- Satürn. Disiplin ve düzen yıldızı.

Grubu- Toprak. Negatif.

Türü- Öncü.

Üstün yeteneği- Karar ve direniş.

Emeli- Yükselmek.

Amacı- Yükseğe ulaşıp başta olmak.

Yenmesi gereken huyu-  Fazla meraklı olması.

Uğurlu günü- Cumartesi.

Uğurlu sayısı- 8, 9, 62, 122, 7544

Uygun eş- Boğa, başak.

Olası hastalıkları- Diz, deri, cilt ve sindirim sistemi hastalıkları.

Başarılı olacağı meslekler- Madencilik, çiftçilik, mimarlık, planlama, orman işleri, asker, doktor, kimyager, dişçi, berber, güzellik uzmanı, ticaret, devlet memurluğu, kuyumculuk.
GENEL ÖZELLİKLERİ

Çekingen insanlardır. Karşı cinsten fizik konusunda hoşlanırlar. Çok çabuk değişken bir duyguları vardır. Aşklarına tam anlamı ile cevap almadan, emin olmadan aşık olmazlar.

Planlı ve hesaplıdırlar. Azim, hırs ve inatçı kişiliği ve daima başta olma arzuları ile hayatta maddi yönden başarılı olurlar. İmalatçılık, toptancılık, inşaatçılık, madencilik, tarımcılık, eğitimcilik, politikacılık, tarihcilik gibi işlerde başarılı olabilirler.

İyi işçidirler. Yönetim kaabiliyetleri güçlüdür. Akıl danışmaya gerek duymazlar. İyi planlayıcı olduklarından, işlerinde başarı elde edebilirler. Yaşlandıkları zaman tutumlu bir insan olabilirler. En önemli özelliklerinden biri güven ve dikkattir.

Hem kadınları ve hem erkeklerin bilgiye karşı bir ilgileri vardır. Bazen sadece beklerler. Bu sukünetlerini hızlı çalışmaları ile telafi ederler. Yolculuğu severler. Yükselme istekleri çok fazla olduğundan, düşmanlık ve kıskançlık kazanabilirler.

Kişilikleri tam gelişmemiş olanlar içe dönük, cimsi, şüpheci ve garip insanlardır. Genel olarak neşeli bir yapıya sahip olmadıklarından alkol ve zararlı madde alışkanlıklarına daha yatkın olabilirler.

23 ARALIK- 1 OCAK ARASINDA DOĞANLAR

İnat ve azimle, önlerine çıkan engelleri kolay aşarlar. Evliliğe önem verirler. Fakat evlilikte başarılı olabilmeleri için biraz kurnaz olmaları gerekmektedir. Çocuklar için fazla antipatik ve sıkıcı olabilirler.

Meslek seçiminde ise satürn onlara yardım edecektir. Genellikle orman işleri, madencilik gibi işler, Jüpiter ise yargıç, hukuk alanı, bankacı, devlet adamı ve yetkili insan olmalarının önünü açıyor.

Sağlam bir beden yapıları vardır fakat sindirim sistemlerine dikkat etmeleri gerekiyor.

2- 11 OCAK ARASINDA DOĞANLAR

Enerjileri tükenmek, azimleri bitmek bilmiyor. Kuvvetli olmak isterler. Bilgiye ve zenginliğe önem verirler. Kadınların iyi bir eş ve evsiz tatmin olmayacak bir yaradılışları vardır. Derin bir aile sevgisine ve yuva saygısına sahiptirler. Sevfiği insanları fazla sıkmamaya özen göstermelidirler.

12- 20 OCAK ARASINDA DOĞANLAR

Sabır, arzu, azim, sebat ve çalışkanlık, hareket özelliklerindendir. Melankoliğe eğimleri vardır. His konularında bazen pratik ve mantıksız görünebilirler, fakat hedeflerine emin olarak ulaşabilirler. Çalışırken çok mutlu olabilirler. İyi yetenekleri vardır. Enerji ve azimlerini gerektiği gibi kullanırlarsa çok iyi işler yapacakları bir gerçektir.

OĞLAK BURCU ERKEĞİ

Sebatli ve çalışkanlarıdır. Paranın değerini iyi bilirler. Her zaman önde ve en iyi yerlerde olmak isterler. Eşinin, onun çalışmalarına ve işine değer vermesi, zenginliğe ve ünlü olma çabalarını yok etmemeleri gerekmektedir. Sosyal bir insan olmayı sever. Zor dost kazanırlar. Evleri düzenli, temiz ve süslü eşyalarla süslenmiş olmalıdır. Sürekli olarak kendi isteklerinin yerine getirilmesini isterler.

OĞLAK BUCU KADINI

Güçlü bir evcil iç güdüleri vardır. Aile toplantılarına ve doğum günlerini çok severler. Evliliğe çok önem verirler. Evliliklerinde başarılı olabilmeleri için, kocası ile birlikte, bir anlam vermeye çalışmalıdırlar.

Doğuştan çalışkanlardır. Tükenmez bir enerjileri, doymak bilmeyen bir ihtirasları vardır. Yüksek mevkilerden arkadaşlar edinirler.

Aşk konusunda karşı tarafın durumunu göz ardı edecek kadar bencil olma gibi bir durumları vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.