Robotların hayatımızdaki önemi!

Robot nedir?


Biz Türklerin aklına direk insana benzeyen robotlar gelir. Fakat robot her şeyi kapsayam bir kelimedir. Bilgisayarlar, telefonlarda bir nevi robottur. Dronlar, arabalar, elektrikli mutfak aletleri, cd çalarlar ve benzeri gibi. Bu yazımızda robotların avantajları ve dezavantajlarını konuşacağız.

robot drone

Son zamanlarda, modern toplumda teknolojinin evrimi ile ilgili birçok araştırma ve robot bilimsel çalışma bulunmaktadır.  Ayrıca, robot Sophia gibi insan gibi bazı temalar.  Peki bu robotların hayatımız için avantajları veya dezavantajları var mı? Bugün bunun hakkında pazarlık yapıyoruz.

Robotların Avantajları Nelerdir?

Başlangıçta, üretimlerde artışların artmasına yardımcı olurlar. Robotlar tükenmiş hissetmezler çünkü canlı olmayan şeylerdir, bu yüzden uzun saatler boyunca çalışabilirler. İkincisi, gerçek insanlara kıyasla bilgisayar, makine ve motor hakkında çok fazla teorik bilgiye sahipler. Böylece, çalışmaların kolaylığını sağlayabilirler.  Robotların ev işleri gibi işlerinin çoğunu yapması nedeniyle insanlar çok fazla zaman geçirebilirler.  Sonuç olarak, insanlık dünyanın ihtiyaç duyduğu yenilikler hakkında düşünmelidir. Yakında insana çok yakın ve yapay duyguları olan robotlarda hayatımıza girecektir elbet.

Robotların Dezavantajları Nelerdir?

Öte yandan, iş kesintilerinde çok fazla artış var çünkü robotlar daha hızlı, daha düzenli ve rahatsız edici. Peki sence insanlar gibi yaratıcı olabilirler mi? Bu soruya cevap verelim.  Bir gerçeklik var, robotlar asla hissetmez ve düşünmez, bu yüzden hayal güçlerini geliştiremezler.  Bu nedenle, herhangi bir buluş olabilir. Diğer sakınca da cehalet.  Toplum yeni şeyler bulmaya ihtiyaç duymaz çünkü onlar hakkında pratik yapmazlar.  Bu nesilden sonra muhtemelen cahil bireyler olacaklardır. Çünkü her şeyleri robotlar yapabilir hale gelecektir.


Özetle, modern dünyadaki robotun birçok avantajı ve dezavantajı vardır.  Robotlar işlerinde başarılılar, eksileri var tabiki ama robotlar çok fayda sağlıyorlar. Çünkü robotlar bize her yerde yardımcı oluyorlar ve robotlar sayesinde hayatlarımız daha kolay oluyor.

Robotların hayatımızdaki önemi!” için bir yorum

  • Nisan 9, 2019 tarihinde, saat 5:49 pm
    Permalink

    Siteniz’in alt dalındaki içerikler muhteşemm heleki instagram paneli muazzam anasayfanızı portal gibi yapıp üzerine eklemeler yapsanız daha hoş olacaktır. tabi ki dikkat çekici bir tema gerçekten yakışır. başarılarınızın devamını dilerim.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.