Volvo nedir? Volvo kimindir? Neden Volvo? Volvo hakkında bilmedikleriniz!

Volvo otomobil markası neden bu kadar seviliyor? Sağlamlık, çeşitlilik, rahatlık, konfor?

Volvo, 1995 yılında İskandinav ülkelerinin bir üyesi olan 1995 yılında Avrupa Birliği’nin tam üyesi olan İsveç’in dünyaca ünlü bir otomobil üreticisidir.
Avrupa’dan sonra, Volvo tüm dünyaya yayıldı.

Şirketin merkezi Göteborg’daki İsveçli Volvo’nun en büyük ekonomik rakamları arasında.

volvo klasik

Binek araç üreticisi ayrıca hidrolik sistemlerde ve finansal hizmetlerde de faaliyet göstermektedir. Şirket, kamyon, otobüs ve inşaat malzemeleri üretmektedir. Şirket gerçekten küresel bir güç ekonomisini üretmektedir.

ağır volvo

Volvo’nun ağır araç endüstrisi dikkate alındığında dünyanın en büyük 2. araç üreticisidir.

Volvo her türlü aracı üretmektedir. Bunlar arasında binek otomobilleri ve lüks otomobilleri de bulunuyor.

Dünyanın en büyük ülkelerinde satış yapan Volvo, dünyanın en büyük ülkesinde en iyi satış rakamlarına sahiptir.

1999 yılında ilk kez, marka dünyaca ünlü Amerikan şirketi Ford’a satıldı. 2010 yılına kadar 11 yıl boyunca Ford Motor Company çatısı altında hizmet veren Volvo, daha sonra Geely’ye satıldı ve şu anda bu marka altında üretiliyor.

Bölgenin ve dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Volvo, ilk yıllarında uçak üretiyordu ve ardından bu sektörden uzaklaşan Volvo, rotasını araç üretimine dönüştürdü ve dünyanın en güvenilir araçlarını üretmeye başladı. Yıllarca süren testler sonucunda, Volvo araçları kaza anında dünyanın en güvenilir araçları olarak kayıtlıdır.

Genellikle, çocuklu ailelerin ve gü enliğe önem gösteren ailelerin bu araçlara yöneliyorlar. Marka küresel bir ün kazandı. Volvo, şirkette dünya çapında bir marka olarak yaklaşık 32.000 kişilik bir iş ortamı sunmaktadır.

kaynak: bilgiustam.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.